
Azerbeidzjan
ALLE PRODUCTEN VAN DIERLIJKE OORSPRONG BESTEMD VOOR HUMANE CONSUMPTIE
Registratie van bedrijven:
Bedrijven die wensen een van de volgende productcategorieën te exporteren naar Azerbeidzjan dienen zich te registreren bij de Azerbeidzjaanse overheid (volgens de “Law on Food Safety” van AZ):
- Rundsvlees en -producten,
- Pluimveevlees en -producten
- Visserijproducten
- Zuivelproducten
De procedure om zich te registreren:
- Het Belgisch bedrijf neemt contact op met het Food Safety Agency van AZ (AFSA) via sxd@afsa.gov.az met de vraag tot registratie. Het is aanbevolen om een cataloog te sturen van de producten die zullen worden geëxporteerd. De mail mag in het Engels worden opgesteld.
- AFSA zal vervolgens een vragenlijst bezorgen waarin de Belgische operator bedrijfsspecifieke informatie moet bekendmaken.
- Op basis van het formulier wordt een contract opgesteld. Er dient een registratie-kost betaald te worden.
- Finaal worden inspecteurs aangeduid en een inspectie wordt georganiseerd, eventueel via videoconferentie.
Het is raadzaam om deze procedure te doorlopen met de hulp van de Azerbeidzjaanse importeur.
Het FAVV is niet betrokken bij de aanvraag tot registratie. (15/12/2023)